2011. március 27., vasárnap

Formula 1 - Ausztrál Nagydij 2011

Nagyon nagy meglepetések az év első, Ausztrál nyagydiján. Sebastian Vettel nagy fölénnyel győzőtt az év első Formula 1 versenyén, mig a második poziciót megnyerő L. Hamilton a kissé megsérült kocsija ellenére is jó futamot bonyolitott le. De mindenek fölött a Qantas Ausztrál Nagydij harmadik helyén végző orosz Vitaly Aleksandrovich Petrov lett 2011 eddig legnagyobb meglepetése, aki nagyon jó futamot tudhat maga mögött és aki egyébként előszőr állhatott dobogón Formula 1-es karrierje óta!! Az idei év első futama a Japán nép áldozatainak tartott  tisztelettel kezdődőtt, majd Kobayashi mondott üzenetet. A „Pole position”-ról induló S. Vettel hihetetlenül jól rajtolt és bravurosan vezette a futamot elejétől a végéig.  A verseny megnyerése végén csapata megdicsérte. Mark Webbernek az otthoni futama nem a legjobbak közé sorolható, mivelhogy csak az 5.- en végzett.

Komolyabb balesetek nem voltak, kivéve a R. Barichello kezdő szintű bakija amikor Nico Rosberg kocsijába rohant, emiatt box utca áthajtásos büntetést kapott. A KERS rendszer nagyon sok személynek és F1 szakembernek keltette fel kiváncsiságát, és érthetetlenül az RBR-Renault pilóták  nem vették ezt  igénybe egész futam alatt.  Buton is büntetve volt, mert szabálytalanul előzte meg F. Massát  és egész verseny alatt egyedül csak nála  lehetett látni a KERS és a légellenálás csökkentő rendszer (DRS)  hatékonyságát előzés közben. A Ferrarisok nem tudtak ma nagyot futni, ez meg is látszott a raglistán, F. Alonso a 4. helyen, illetve F. Massa a 7.-en végeztek. Az abroncsoknak is igencsak nagy szerepük lesznek az idei világbajnokságon, a 6 külömböző gumi minden csapatnál más és más stratégiával lesz alkalmazva.