2011. május 29., vasárnap

Formula 1 Monacói nagydij – 2011

Ezen a hétvégén Monte Carlo volt a Formula1 világbajnokság központja, ugyanis  Május 29.-én került sor itt az idei 6. futamra. Véleményem szerint a mai futam volt a leglátványosabb ebben az évben. Érdekesen kezdődtek már a szabadidő edzések, úgyszintén az időmérő edzések is ahol ráadásként egy elég nagy balesetet is láthattunk (lásd a május 28.-i beirást). Szerencsére a Sauber csapat pilótájának nem lettek komolyabb problémái, kivéve persze egy erősebb lábütést. A start gond és koccanásmentes volt, minden pilóta védte a szűk utcai pályán kocsiját, ahol az előzés igen bonyorult. A látványos pillanatok már a 10. körben megkezdődtek amikor Hamilton megelőzte Schumachert. A 16. körben a Red Bull Racing csapata Vettel abronccseréjét elhibázták, emiatt sok értékes perceket veszitett. Nemsokára érkezett a csapattársa is Webber a boxban, de sajnos a szerelők még jobban elrontották a kerékcserét ami a pilóta számára nagyon rosszul jött visszaesvén 10 helyet.

Hamilton dupla előzése a 34. körben Massát gyakorlatilag megsemmisitette, ugyanis a Ferrari pilótája autóját az alaguti szalagkorlátban széttörte és kiesett a játékból. A biztonsági autó bejövetelével lehetősége adodott sok pilótának az esetleges hibák kijavitására. S.Vettel nem használta ki ezt a lehetőséget és nem cserélte le abroncsait ami hibának bizonyult a Red Bull részéről. Ez a hiba lehetőséget adott a második és a harmadik helyezeten pilótázó versenyzőknek és csapatainak remélni az első pozició megszerzésétA verseny utolsó etapja volt a leglátványosabb ami akkor kezdődött amikor Vettel,Alonso és Button hármas utolérte a körhátrányban levőket és emiatt egy nagy kavalkád keletkezett a pályának azon a szakaszán, ami balesetsorozatot okozott.

Monte Carlo

Sutil kocsija megcsuszott, nekicsapodott a korlátnak, ütés ami defektet okozott a kerekén  és mivelhogy az  utána levő Hamilton hirtelen kellett fékezzen a nagy sebbességcsökkentés miatt egy hármas karambolt okozott. Hamilton háta mögött pilótázó Torro Rosso spanyol származású pilótája Jaime Alguersuari rámászott kocsijával Hamiltonra majd Vitaly Petrov ütközött Alguersuarinak, és a középső és hátsó  pilóta a szűk pályán  nekicsapodott a szalagkorlátnak. A baleset miatt bejött a Safety Car” majd a pálya mentőautója is a baleset helyszinére hajtott mivelhogy V.Petrov megsérült. Végül a versenypálya stábja piros zászlót mutattott fel ami a pilótákat a piroszászlós rajthoz irányitotta

A 72. körben történtek  S.Vettelnek (lehetőség adódótt az abroncs cserére) és Hamiltonnak (sikerült a megsérült hátsószárnyat megjavitani) jöttek jol. Hat körrel a „finish” előtt újraindult a verseny majd az utolsó előtti körben Webber nagyon látványosan kielőzte K.Kobayashit és igy a negyediknek végezhetett. Harmadik Button, másodiknak Alonso mig a győztes a tavaji év világbajnoka Sebastian Vettel lett újból. A Mercedes a mai futamon semmit sem mutatott. A dijkiosztástnál a trófeákat II. Albert herceg és családja osztotta ki.  Pontszerzők: S.Vettel-25p, F.Alonso-18p, J.Button-15p, M.Webber-12p, K:Kobayashi-10p, L.Hamilton-8p, A.Sutil-6p, N.Heidfeld-4p, R.Barichello-2p, S.Buemi-1p.

A verseny sorrend a 6. futam után: 1-S.Vettel-143pont, 2-L.Hamilton-85p, 3-M.Webber-79p, 4-J.Button-76p, 5-F.Alonso-69p, 6-N.Heidfeld-29p, ...

Csapat sorrend a 6. futam után: 1-RBR-Renault-222 pont, 2- McLaren-Mercedes-161p, 3-Ferrari-93p, 4-Renault-50p, 5-Mercedes-40p, ...